71V3556S133PFGI is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 72
Datasheet
Similar
In Stock: 72
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 0
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 4.5Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 100-TQFP (14x14)
71V3556S133PFGI
DigiKey Part Number
71V3556S133PFGI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V3556S133PFGI
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Access Time
4.2 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)