71V2556S166PFG
DigiKey Part Number
71V2556S166PFG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V2556S166PFG
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 4.5Mbit Parallel 166 MHz 3.5 ns 100-TQFP (14x14)
Clock Frequency
166 MHz
Access Time
3.5 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)