RTX-2016BD32-S-52.000-TR-NS1
DigiKey Part Number
2151-RTX-2016BD32-S-52.000-TR-NS1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RTX-2016BD32-S-52.000-TR-NS1CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RTX-2016BD32-S-52.000-TR-NS1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTX-2016BD32-S-52.000-TR-NS1
Description
XTAL OSC TCXO 52MHZ 2.8V CLP SNW
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
52 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RTX-2016BD32-S-52.000-TR-NS1 Models
Category
Voltage - Supply
2.8V
Mfr
Frequency Stability
±1ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)