R2520-30.000-10-F-1010-TR-NS3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 2 892
Datasheet
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 3 000
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
In Stock: 837
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
30 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
R2520-30.000-10-F-1010-TR-NS3
DigiKey Part Number
2151-R2520-30.000-10-F-1010-TR-NS3TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2520-30.000-10-F-1010-TR-NS3CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2520-30.000-10-F-1010-TR-NS3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2520-30.000-10-F-1010-TR-NS3
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)