R2520-25.000-8-F-3030-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-R2520-25.000-8-F-3030-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2520-25.000-8-F-3030-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2520-25.000-8-F-3030-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2520-25.000-8-F-3030-EXT-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)