R2520-24.000-8-1010-EXT-TR-NS1
DigiKey Part Number
2151-R2520-24.000-8-1010-EXT-TR-NS1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2520-24.000-8-1010-EXT-TR-NS1CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2520-24.000-8-1010-EXT-TR-NS1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2520-24.000-8-1010-EXT-TR-NS1
Description
CRYSTAL 24.000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)