R1612-37.400-16-F-1010-TR-NS2
DigiKey Part Number
2151-R1612-37.400-16-F-1010-TR-NS2TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R1612-37.400-16-F-1010-TR-NS2CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R1612-37.400-16-F-1010-TR-NS2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R1612-37.400-16-F-1010-TR-NS2
Description
CRYSTAL 37.7MHZ 16PF SMD
Detailed Description
37.4 MHz ±10ppm Crystal 16pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 60°C
Frequency
37.4 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.049" W (1.60mm x 1.25mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)