QT26-32.768KDZB-B
DigiKey Part Number
4981-QT26-32.768KDZB-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QT26-32.768KDZB-B
Description
2X6 - 32.768KHZ 20PPM @25C 6PF
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 6pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" Dia (2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.245" (6.20mm)