PA4341.152NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4341.152NLT |
Description | FIXED IND 1.5UH 9A 15 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Molded Inductor 9 A 15mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA4341.152NLT Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 15mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 18A |