UBC10.241-N1
DigiKey Part Number
UBC10.241-N1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UBC10.241-N1
Description
DIN RAIL UPS 24V 10A W/O BATTERY
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uninterruptible Power Supply (UPS) Standby (No Regulation) General Purpose, Industrial Control 360W 24V
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
UBC10.241-N1 Models
Category
Form
Din Rail
Manufacturer
PULS, LP
Power - Rated
360W
Series
Voltage - Output
24V
Packaging
Box
Size / Dimension
4.685" L x 4.843" W (119.00mm x 123.00mm)
Part Status
Active
Height
4.882" (124.00mm)