AVW-15SBR-RL-24
DigiKey Part Number
668-1629-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AVW-15SBR-RL-24
Description
BUZZER PIEZO 24V 92MM BASE
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 24 V Multiple 88dB @ 24V, 100cm Base Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AVW-15SBR-RL-24 Models
Category
Technology
Piezo
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Operating Mode
Pin Selectable, Visual Indicator
Series
Duration
Variable
Packaging
Bulk
Sound Pressure Level (SPL)
88dB @ 24V, 100cm
Part Status
Active
Port Location
Top
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Input Type
DC
Ingress Protection
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Voltage - Rated
24 V
Mounting Type
Base Mount
Voltage Range
18 ~ 28V
Size / Dimension
3.622" Dia (92.00mm)
Frequency
Multiple
Height - Seated (Max)
3.602" (91.50mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 1 111,47000kr 1 111,47
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
BUZZER PIEZO 24V 92MM BASE