LL200-2.4-37
DigiKey Part Number
1996-LL200-2.4-37-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LL200-2.4-37
Description
SOLAR CELL 0.068MW&1.6V
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Amorphous Solar Cell 449 µW 3.7 V
Category
Voltage @ Pmpp
2.1 V
Manufacturer
PowerFilm Inc.
Current - Short Circuit (Isc)
30 mA
Series
Type
Amorphous
Packaging
Bag
Voltage - Open Circuit
3.7 V
Part Status
Active
Package / Case
Cells
Power (Watts) - Max
449 µW
Size / Dimension
2.126" L x 1.437" W x 0.009" H (54.00mm x 36.50mm x 0.22mm)