INP2.4-10X94T
DigiKey Part Number
1996-INP2.4-10X94T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
INP2.4-10X94T
Description
SOLAR CELL 0.033MW&1.6V
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Amorphous Solar Cell 219 µW 3.7 V
Category
Voltage @ Pmpp
2.1 V
Manufacturer
PowerFilm Inc.
Current - Short Circuit (Isc)
15.8 mA
Series
Type
Amorphous
Packaging
Bag
Voltage - Open Circuit
3.7 V
Part Status
Active
Package / Case
Cells
Power (Watts) - Max
219 µW
Size / Dimension
3.701" L x 0.394" W x 0.009" H (94.00mm x 10.00mm x 0.22mm)