PYA30A120250
DigiKey Part Number
993-PYA30A120250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PYA30A120250
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30
Detailed Description
12V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Positive Center
Series
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
North America
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Fixed Blade
Input Connector
NEMA 1-15P
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.80" L x 1.70" W x 1.14" H (71.2mm x 43.2mm x 29.0mm)
Voltage - Output
12V
Current - Output (Max)
2.5A
Standard Number
Power (Watts)
30 W