PYA10T050200
DigiKey Part Number
993-PYA10T050200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PYA10T050200
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10 W
Detailed Description
5V 10 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Region Utilized
International
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Input Type
Multi-Blade (Sold Separately)
Cord Length
59" (1.50m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Input Connector
Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Output
5V
Size / Dimension
2.32" L x 1.61" W x 1.29" H (59.0mm x 40.9mm x 32.7mm)
Current - Output (Max)
2A
Power (Watts)
10 W