CMT-ST1-108-0500
DigiKey Part Number
1944-CMT-ST1-108-0500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMT-ST1-108-0500
Description
RF EMI ABSORB TAPE 98.75M X 0.5"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Tape CHO-MASK® II Tin-Plated Copper Foil Acrylic, Conductive 0.500" (12.70mm) X 323.983' (98.75m) X 0.003" (0.08mm)
Category
Width
0.500" (12.70mm)
Manufacturer
Parker Chomerics
Thickness - Overall
0.003" (0.08mm)
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 82°C