CMT-ST-108-0750
DigiKey Part Number
1944-CMT-ST-108-0750-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMT-ST-108-0750
Description
RF EMI SHIELD TAPE 98.75MX0.75"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape CHO-MASK® II Tin-Plated Copper Foil Acrylic, Conductive 0.750" (19.05mm) X 323.983' (98.75m) X 0.005" (0.12mm)
Category
Width
0.750" (19.05mm)
Manufacturer
Parker Chomerics
Thickness - Overall
0.005" (0.12mm)
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 82°C