69-11-42352-T441
DigiKey Part Number
1944-1204-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
69-11-42352-T441
Description
THERM PAD 203.2MMX203.2MM PINK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 203.20mm x 203.20mm Square
Category
Outline
203.20mm x 203.20mm
Manufacturer
Parker Chomerics
Thickness
0.0080" (0.203mm)
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Pink
Part Status
Active
Thermal Conductivity
1.1W/m-K