P4SMAJ26A-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-P4SMAJ26A-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-P4SMAJ26A-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-P4SMAJ26A-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P4SMAJ26A-AU_R1_000A1
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
42.1V Clamp 9.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.5A