EXC-24CH900UR
DigiKey Part Number
10-EXC-24CH900URTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-EXC-24CH900URCT-ND - Cut Tape (CT)
10-EXC-24CH900URDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-24CH900UR
Description
CMC 130MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 130mA DCR 2.5Ohm
Category
Current Rating (Max)
130mA
Manufacturer
Panasonic Industry
DC Resistance (DCR) (Max)
2.5Ohm
Series
Voltage Rating - DC
5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz