ERJ-PA2F10R0X is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 45 134
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 15 317
Datasheet
Rohm Semiconductor
YAGEO
10 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film