ERJ-3GEY0R00V
DigiKey Part Number
P0.0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
P0.0GCT-ND - Cut Tape (CT)
P0.0GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-3GEY0R00V
Description
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-3GEY0R00V Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)