ERJ-12NF5110U
DigiKey Part Number
10-ERJ-12NF5110UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-12NF5110U
Description
RES 511 OHM 1% 3/4W 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
511 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1812 (4532 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)