6TPC330MA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Panasonic Industry
In Stock: 18 454
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 3 563
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 990
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz