AOM64128A0-1.3WW-ANO
DigiKey Part Number
5491-AOM64128A0-1.3WW-ANO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOM64128A0-1.3WW-ANO
Description
GRAPHIC DISPLAY OLED WHITE 1.3"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module White OLED SPI 1.3" (33.02mm) 64 x 128
Category
Viewing Area
30.40mm W x 15.70mm H
Manufacturer
Orient Display
Backlight
Without Backlight
Packaging
Box
Dot Pixels
64 x 128
Part Status
Active
Interface
SPI
Display Type
OLED
Controller Type
SH1107
Touchscreen
Non-Touch
Graphics Color
White
Diagonal Screen Size
1.3" (33.02mm)