AGU128128A00-1.44N6NSN
DigiKey Part Number
2544-AGU128128A00-1.44N6NSN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGU128128A00-1.44N6NSN
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 1.44"
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 1.44" (36.58mm) 128 x 128
Category
Diagonal Screen Size
1.44" (36.58mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
25.50mm W x 26.46mm H