SZMM3Z18VT1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 23 905
Datasheet
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 605
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Central Semiconductor Corp
Zener Diode 18 V 300 mW ±6% Surface Mount SOD-323
SC-76, SOD-323
SZMM3Z18VT1G
DigiKey Part Number
SZMM3Z18VT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZMM3Z18VT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
SZMM3Z18VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMM3Z18VT1G
Description
DIODE ZENER 18V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
53 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SZMM3Z18VT1G Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±6%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
45 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 12.6 V