NSR15TW1T2 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Diode Array 3 Independent 15 V 30mA (DC) Surface Mount 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
SOT-363
NSR15TW1T2
DigiKey Part Number
NSR15TW1T2OSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSR15TW1T2
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 15V 30MA SC88
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
NSR15TW1T2 Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
680 mV @ 10 mA
Manufacturer
onsemi
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 1 V
Part Status
Obsolete
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Diode Configuration
3 Independent
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Schottky
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
15 V
Supplier Device Package
SC-88/SC70-6/SOT-363
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
30mA (DC)