G3VM-101LR is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Omron Electronics Inc-EMC Div
In Stock: 3 796
Datasheet
Parametric Equivalent
Omron Electronics Inc-EMC Div
In Stock: 1 830
Datasheet
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.165", 4.20mm)
Omron's NEW G3VM VSON MOSFET Relay
MOS FET Relay Module G3VM-66M
G3VM-101LR
DigiKey Part Number
Z8593-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-101LR
Description
SSR RELAY SPST-NO 80MA 0-100V
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
G3VM-101LR Models
Category
Voltage - Input
1.15VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Series
Load Current
80 mA
Packaging
Bulk
On-State Resistance (Max)
14 Ohms
Part Status
Last Time Buy
Termination Style
SMD (SMT) Tab
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C