Image for ZX1-LD300A81 5M is not available
ZX1-LD300A81 5M
DigiKey Part Number
ZX1-LD300A815M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX1-LD300A81 5M
Description
SENSOR REFLECTV 300MM PNP 5M CBL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Reflective Optical Sensor 11.811" (300mm) PNP - Open Collector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZX1-LD300A81 5M Models
Category
Output Configuration
PNP - Open Collector
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Connection Method
Cable
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP67, IEC
Part Status
Active
Cable Length
196.85" (5m)
Sensing Method
Reflective
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Sensing Distance
11.811" (300mm)