H3YN-4 AC100-120
DigiKey Part Number
Z1136-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3YN-4 AC100-120
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay 4PDT (4 Form C) 0.1 Sec ~ 10 Min Delay 3A @ 250VAC Socketable
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
H3YN-4 AC100-120 Models
Category
Circuit
4PDT (4 Form C)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Delay Time
0.1 Sec ~ 10 Min
Series
Contact Rating @ Voltage
3A @ 250VAC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
100 ~ 120VAC