H3FA-AU-DC12V
DigiKey Part Number
Z3012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3FA-AU-DC12V
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Off-Delay Time Delay Relay DPST-NO/NC (1 Form A and B) 0.1 Sec ~ 10 Min Delay 3A @ 250VAC Through Hole
Category
Circuit
DPST-NO/NC (1 Form A and B)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Delay Time
0.1 Sec ~ 10 Min
Series
Contact Rating @ Voltage
3A @ 250VAC
Packaging
Box
Voltage - Supply
12VDC