G9SE-221-T30
DigiKey Part Number
Z12576-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G9SE-221-T30
Description
SAFETY UNIT 2+2+1 INST+TD O/P
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Safety Relay DPST-NO (2 Form A) 24VDC Coil DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G9SE-221-T30 Models
Category
Contact Rating (Current)
5 A
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Switching Voltage
250VAC, 30VDC - Max
Series
Termination Style
Screw Terminal
Packaging
Bulk
Operate Time
100 ms
Part Status
Active
Release Time
15 ms
Mounting Type
DIN Rail
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Coil Voltage
24VDC