F3SG-4SRA0400-25
DigiKey Part Number
236-F3SG-4SRA0400-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4SRA0400-25
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 25mm Hand Blanking, Muting Function
Category
Number of Beams
20
Beam Pitch
20mm
Series
Operating Range
0.3m ~ 20.0m
Protection
Hand
Operating Temperature
-30°C ~ 55°C
Detection Capability
25mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
400mm