F3SG-4SRA0400-14
DigiKey Part Number
236-F3SG-4SRA0400-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4SRA0400-14
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger Blanking, Muting Function
Category
Number of Beams
39
Beam Pitch
10mm
Series
Operating Range
0.3m ~ 10.0m
Packaging
Bulk
Features
Blanking, Muting Function
Ingress Protection
IP65/IP67/IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Water Resistant, Waterproof
Protection
Finger
Operating Temperature
-30°C ~ 55°C
Detection Capability
14mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
400mm