F3SG-4SRA0280-85
DigiKey Part Number
236-F3SG-4SRA0280-85-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4SRA0280-85
Description
LIGHT CURTAIN BODY 85MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 85mm Body Blanking, Muting Function
Category
Number of Beams
4
Beam Pitch
80mm
Series
Operating Range
0.3m ~ 20.0m
Protection
Body
Operating Temperature
-30°C ~ 55°C
Detection Capability
85mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
280mm