F3SG-4SRA0200-14-F
DigiKey Part Number
236-F3SG-4SRA0200-14-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4SRA0200-14-F
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger Blanking, Muting Function
Category
Number of Beams
19
Beam Pitch
10mm
Series
Operating Range
0.3m ~ 10.0m
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP65/IP67/IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Water Resistant, Waterproof
Protection
Finger
Operating Temperature
-30°C ~ 55°C
Detection Capability
14mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
200mm