F3SG-4RA1790-30
DigiKey Part Number
Z5939-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4RA1790-30
Description
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Detailed Description
Light Curtain 30mm Hand/Arm Blanking, Muting Function
EDA/CAD Models
F3SG-4RA1790-30 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Beams
88
Beam Pitch
20mm
Packaging
Box
Features
Blanking, Muting Function
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Detection Capability
30mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
1790mm