PKX020A0X3-SRZ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PKX020A0X3-SRZ |
Description | DC DC CONVERTER 0.6-3.63V |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.6 ~ 3.63V 20A 4.5V - 14.4V Input |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Efficiency 93.9% |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Non-Isolated PoL Module | Package / Case 17-SMD Module |
Number of Outputs 1 | Size / Dimension 0.48" L x 0.48" W x 0.33" H (12.2mm x 12.2mm x 8.5mm) |
Voltage - Input (Min) 4.5V | Supplier Device Package Module |
Voltage - Input (Max) 14.4V | Control Features Enable, Active Low |
Voltage - Output 1 | Base Product Number |
Current - Output (Max) 20A |