MRFX1K80NR5
DigiKey Part Number
568-MRFX1K80NR5TR-ND - Tape & Reel (TR)
568-13883-1-ND - Cut Tape (CT)
568-MRFX1K80NR5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFX1K80NR5
Description
RF MOSFET LDMOS 65V OM1230-4
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 65 V 1.8MHz ~ 470MHz 24dB 1800W OM-1230-4L
Category
Voltage - Test
65 V
Power - Output
1800W
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
OM-1230-4L
Technology
LDMOS
Supplier Device Package
OM-1230-4L
Frequency
1.8MHz ~ 470MHz