MRFE6VP5600HR5
DigiKey Part Number
MRFE6VP5600HR5TR-ND - Tape & Reel (TR)
MRFE6VP5600HR5CT-ND - Cut Tape (CT)
MRFE6VP5600HR5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFE6VP5600HR5
Description
RF MOSFET LDMOS 50V NI1230
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 100 mA 230MHz 25dB 600W NI-1230-4H
Category
Voltage - Test
50 V
Manufacturer
NXP USA Inc.
Current - Test
100 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Output
600W
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Rated
130 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Dual
Package / Case
SOT-979A
Frequency
230MHz