MRFE6VP100HSR5
DigiKey Part Number
MRFE6VP100HSR5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFE6VP100HSR5
Description
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 100 mA 512MHz 26dB 100W NI-780S-4L
Category
Current - Test
100 mA
Manufacturer
NXP USA Inc.
Power - Output
100W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated
133 V
Part Status
Last Time Buy
Mounting Type
Surface Mount
Technology
LDMOS
Package / Case
NI-780S-4L
Frequency
512MHz
Supplier Device Package
NI-780S-4L
Gain
26dB
Base Product Number
Voltage - Test
50 V