MRF6V10010NR4
DigiKey Part Number
MRF6V10010NR4TR-ND - Tape & Reel (TR)
MRF6V10010NR4CT-ND - Cut Tape (CT)
MRF6V10010NR4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF6V10010NR4
Description
RF MOSFET LDMOS 50V PLD-1.5
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 10 mA 1.09GHz 25dB 10W PLD-1.5
Category
Current - Test
10 mA
Power - Output
10W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Rated
100 V
Part Status
Last Time Buy
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
PLD-1.5
Frequency
1.09GHz
Supplier Device Package
PLD-1.5
Gain
25dB
Base Product Number
Voltage - Test
50 V