MRF300AN-230MHZ
DigiKey Part Number
568-MRF300AN-230MHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF300AN-230MHZ
Description
MRF300AN REF BRD 230MHZ 330W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MRF300AN - Transistor 230MHz Evaluation Board
Category
Contents
Board(s)
Manufacturer
NXP USA Inc.
Utilized IC / Part
MRF300AN
Packaging
Bulk
RF Frequency
230MHz
Part Status
Active
Function
Transistor
Type
Transistor
Base Product Number
Frequency
230MHz