MRF13750H-1300
DigiKey Part Number
568-14800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF13750H-1300
Description
MRF13750H REF BRD 1300MHZ 700W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MRF13750H - Transistor 1.3GHz Evaluation Board
Category
Contents
Board(s)
Manufacturer
NXP USA Inc.
Utilized IC / Part
MRF13750H
Packaging
Bulk
RF Frequency
1.3GHz
Part Status
Active
Function
Transistor
Type
Transistor
Base Product Number
Frequency
1.3GHz