MRF101AN-27MHZ
DigiKey Part Number
568-14754-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF101AN-27MHZ
Description
MRF101AN REF BRD 27MHZ 125W
Detailed Description
MRF101AN - Transistor 27MHz Evaluation Board
RF Frequency
27MHz
Frequency
27MHz