MCF5234CVM150
DigiKey Part Number
MCF5234CVM150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCF5234CVM150
Description
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
Customer Reference
Detailed Description
Coldfire V2 MCF523x Microcontroller IC 32-Bit 150MHz ROMless 256-MAPBGA (17x17)
EDA/CAD Models
MCF5234CVM150 Models
Category
Number of I/O
97
Mfr
Program Memory Type
ROMless
Series
RAM Size
64K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.4V ~ 1.6V
Part Status
Not For New Designs
Oscillator Type
External
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
32-Bit
Supplier Device Package
256-MAPBGA (17x17)
Speed
150MHz