172-015-112R011
172-015-112R011
172-015-112R011
DigiKey Part Number
2515MA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
172-015-112R011
Description
CONN D-SUB PLG 15POS PNL MT SLDR
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
172-015-112R011 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C