NJW4107U2-33A-TE1
DigiKey Part Number
2129-NJW4107U2-33A-TE1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2129-NJW4107U2-33A-TE1CT-ND - Cut Tape (CT)
2129-NJW4107U2-33A-TE1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NJW4107U2-33A-TE1
Description
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT89-5
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA SOT-89-5
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
135 µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
56dB (1kHz)
Part Status
Active
Control Features
Enable
Output Configuration
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Output Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Number of Regulators
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Max)
40V
Package / Case
SOT-89-5/6
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Supplier Device Package
SOT-89-5
Voltage Dropout (Max)
0.12V @ 100mA