PXN6R2-25QLJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PXN6R2-25QLJ |
Description | PXN6R2-25QL/SOT8002/MLPAK33 |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 25 V 13.1A (Ta), 65A (Tc) 1.7W (Ta), 40.3W (Tc) Surface Mount MLPAK33 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.2mOhm @ 13.1A, 10V |
Mfr | Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA |
Series | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 25.5 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Discontinued at DigiKey | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1200 pF @ 12.5 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 1.7W (Ta), 40.3W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 25 V | Mounting Type Surface Mount |